بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی چیست؟

بلیط سیستمی هواپیما به بلیطی می گویند که طبق یک برنامه پروازی منظم زیر نظر خود شرکت های هواپیمایی فروخته می شود، معمولا بلیط های سیستمی قابل استرداد و کنسلی در همه زمان ها می باشند مگر در برخی کلاس های پروازی خیلی خاص که در مقاله درصد جریمه کنسلی بلیط هواپیما سیستمی داخلی به آنها پرداختیم، همچنین در بلیط سیستمی کودک بین دو تا دوازده سال بر عکس بلیط های چارتری شامل برخی تخفیفات بین 20 تا 50 درصد مبلغ بزرگسال می شود که از مزیتهای مهم این نوع بلیط های هواپیما در من چارتر هستند.

 مزایا و معایب بلیط سیستمی هواپیما

0 اگر به هر دلیلی مسافر بعد از گرفتن بلیط سیستمی از پرواز استفاده نکند ، یک درصدی به عنوان جریمه کسر می شود و مابقی وجه را به حساب مسافر استرداد می کنند .

بهای بلیط نوزاد در بلیط سیستمی 10 درصد بهای کل و بلیط کودک معمولاً نیم بها می باشد . که برای خانواده هایی که دارای فرزند هستند ، مقرون به صرفه می باشد .

مهم ترین مزایای بلیط های سیستمی این است که نرخ آن نسبت به بلیط چارتری ، ثابت است . و در هر مسیری با نرخی مشخص به فروش می رسد و هیچ سامانه ای اجازه ندارد ، قیمت را تغییر دهد .

بلیط پروازهای چارتری معمولاً برای بازه 15 روز نمایش داده می شود اما در بلیط سیستمی برای 2 ماه آینده هم مسافر می تواند ، برای سفر خود بلیط تهیه نماید .

نرخ بلیط هواپیما پروازهای سیستمی براساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشور تعیین شده و در بیشتر مواقع اختلاف زیادی با قیمت بلیط هواپیما پروازهای چارتری دارد .

در پایان به شما توصیه می کنیم مقاله های مرتبط نظیر بلیط چارتر چیست؟ ، قوانین کودک زیر دو سال در هواپیما و هزینه اضافه بار در ایرلاین ها را هم مطالعه کنید، هر گونه سوال و چالش خود را درباره خرید بلیط هواپیما در بخش زیر برای ما کامنت کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل