به چه وسایلی تو فرودگاه استرالیا گیر میدهند

به چه وسایلی تو فرودگاه استرالیا گیر میدهند

در مورد فرودگاه استرالیا سوالات و پرسش های زیادی وجود دارد؛ در رابطه با اینکه به چه وسایلی در این مکان مشکل ساز می شود و چه جزئیاتی برقرار است. در این مطلب به طور مفصل این موارد را تشریح خواهیم کرد. با خواندن این مقاله اطلاعات زیادی درباره قوانین فرودگاه استرالیا نصیب شما می شود.

اگر شما ویزای دانشجویی استرالیا را دریافت کرده اید و به زودی عازم این کشور هستید، باید نکاتی را در خصوص وسایل مجاز سفر به استرالیا که می توانید همراه خود داشته باشید بدانید.

بسیاری از دانشجویان ایرانی برای صرفه جویی در هزینه زندگی در استرالیا ممکن است تمایل داشته باشند وسایل و کالاهایی را با خود ببرند تا نیاز به خرید آن ها را پیدا نکنند، اما برخی از این وسایل است ممکن است دردسر ساز باشند.

کالاهایی هستند که وارد کردن آن ها به استرالیا ممنوع و یا دارای محدودیت می باشد. یکی از نکات حائز اهمیت پیش از سفر به استرالیا این است که از محتویات چمدان ها و کیف های خود اطلاع کامل داشته باشید، زیرا در صورت در اختیار داشتن اقلام ممنوعه یا مورد محدودیت، ممکن است توسط مأمورین فرودگاه جریمه شوید.

قبل از ورود به استرالیا در فرودگاه به شما فرم هایی ارائه می شود تا اطلاعات مربوط به هدف از سفر، کالاهایی که همراه دارید و غیره را اعلام کنید.

دارو

به طور کلی برای وارد کردن دارو یا تجهیزات پزشکی قوانین بسیار سخت گیرانه ای وجود دارد و بهتر است در صورت عدم ضرورت هیچ گونه دارو یا لوازم پزشکی همراه خود نبرید.

برخی از شرایط ورود این اقلام به استرالیا عبارتند از:

  • دارو تنها برای مصرف شخصی یا اعضای خانواده درجه یک که همراه شما سفر می کنند باشد.
  • نسخه داروی مربوطه و نامه ای پزشک خود که نوع و میزان مصرف دارو را مشخص کند را همراه داشته باشید.
  • دارو را در جعبه اصلی خود همراه داشته باشید.
  • میزان دارو باید تنها به اندازه مصرف 3 ماه تان باشد.
  • در سایت سفارت استرالیا لیست داروهایی که باید در بدو ورود اعلام شوند آورده شده است. مسافر باید این لیست را به دقت مطالعه کرده و نوع دارویی که همراه دارد را اعلام کند.
  • داروهای تزریقی مانند هورمون های رشد نیاز به دریافت مجوزهای خاصی را دارند و یک پزشک استرالیایی باید میزان دسترسی شما به این داروها را مشخص کند. داروهایی مانند انسولین که برای استفاده شخصی باشند نیاز به دریافت مجوز ندارند.

گل و گیاه

  • وارد کردن بیشتر گیاهان زنده به استرالیا ممنوع است و تنها در صورتی اجازه وارد کردن آن ها را پیدا خواهید کرد که از وزارت کشاورزی استرالیا مجوز واردات داشته باشید.
  • وارد کردن دانه های گیاهی نیز با محدودیت هایی رو به رو است و تنها در صورتی اجازه ورود این اقلام داده می شود که جزء لیست گونه های گیاهی مجاز باشند.
  • دانه های گیاهی باید بسته بندی تجاری داشته و عاری از هرگونه آلودگی (خاک، برگ، ریشه، اضافات حیوانی و غیره) باشند.

مواد غذایی

مهم ترین اقلامی که ورود آن ها به استرالیا ممنوع می باشد  شامل میوه، سبزیجات و غذاهای خانگی بدون بسته بندی تجاری می باشد.

در صورت مشاهده هر گونه میوه یا سبزیجات و یا مواد غذایی بدون بسته بندی تجاری در بار مسافر، این موارد توسط مأمورین فرودگاه ضبط شده و مسافر خاطی ملزم به پرداخت جریمه نقدی می گردد.

در صورتی که شما مواد غذایی دارای بسته بندی در بار خود هستید، باید آن را در فرم های مربوطه اعلام کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که این اقلام را به میزانی که برای استفاده شخصی کافی باشند می توان همراه داشت.

سایر اقلام

به غیر از کالاهای نامبرده، موارد دیگر مانند لوازم آرایشی و بهداشتی، لباس ها چرمی یا پشمی، هرگونه سنگ، صدف، فندک و غیره باید در فرم های مربوطه اعلام شوند تا از ضبط آن ها و جریمه شدن پیشگیری شود.

در صورتی که مسافر استرالیا هستید حتما به خاطر داشته باشید که قبل از بستن چمدان های خود به سایت سفارت رجوع کنید و لیست کامل اقلام آزاد، وسایل مجاز سفر استرالیا، ممنوعه و یا دارای محدودیت را مطالعه کنید و متعلقات خود را بررسی کنید تا از بروز هرگونه مشکل در فرودگاه جلوگیری کنید.

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

اطلاعات بار ایران ایر

اطلاعات بار ایران ایر

در این مطلب می خواهیم شما را با اطلاعات مختلفی درباره باربری هواپیمایی ایران ایر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل