سفر با هواپیما در بارداری

سفر با هواپیما در بارداری

سفر با هواپیما در بارداری برای مادران باردار اهمیت بالایی دارد، اگر قصد خرید بلیط هواپیما در من چارتر دارید و هم اکنون در یکی از هفته های بارداری می باشید ادامه این مطلب را در مجله من چارتر بخوانید، در مقالات قبلی شما را با بهترین قرص های هواپیما زدگی آشنا کردیم که مطالعه آن هم به شما کمک می کند.

پرواز در بارداری

سه ماهۀ دوم بارداری بهترین زمان برای داشتن یک مسافرت امن در دوران بارداری است. با این حال بسیاری از خطوط هواپیمایی هیچ محدودیتی برای پرواز زنان باردار، قبل از هفتۀ ۲۸ بارداری ندارند. قوانین بیشتر شرکت‌های هواپیمایی داخلی در مورد خانم‌های باردار یکسان است و تقریباً همۀ شرکت‌ها از ابتدای هفتۀ ۳۵ بارداری به مادر باردار مجوز پرواز نمی‌دهند. در صورت داشتن یک بارداری معمولی و بی‌خطر، بیشتر خطوط هواپیمایی داخلی در شرایط زیر مشکلی با اجازۀ پرواز ندارند:

  • در بارداری اول تا انتهای هفتۀ ۳۲ بارداری برای پروازهای کمتر از دو ساعت
  • در بارداری اول تا انتهای هفتۀ ۲۸ بارداری برای پروازهای بیشتر از دو ساعت
  • در بارداری دوم تا انتهای هفتۀ ۲۸ بارداری
  • داشتن گواهی پزشکی معتبر از پزشکتان با ذکر سن بارداری، تاریخ تقریبی زایمان و مجوز پرواز شما

تا هفته چندم میشه سوار هواپیما شد

تا هفته چندم میشه سوار هواپیما شد

خطوط هواپیمایی داخلی مثل هما، ایران ایرتور، آسمان، ماهان، کیش ایر، قشم و تابان از جمله خطوط هواپیمایی است که شرایط بالا را برای پرواز در نظر می‌گیرند. در بیشتر این خطوط از ابتدای هفتۀ ۳۵ در هیچ صورتی اجازۀ پرواز داده نمی‌شود. اگر بارداری شما بدون عارضه نباشد یا سن بارداری شما بیشتر از حد مجاز باشد، برای گرفتن مجوز پرواز لازم است با بخش پزشکی خط هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید. در هر صورت برای اطمینان از امکان اجازۀ سفر برای شما، قبل از تهیۀ بلیت با پزشک معالج خود و خط هواپیمایی مربوطه تماس بگیرید و دربارۀ جزئیات دقیق سؤال کنید. این قوانین به منظور حفظ سلامت مادر و جنین در طول پرواز تدوین شده است. بنابراین به‌هیچ‌وجه بارداری خود را از شرکت هواپیمایی و مهمانداران پنهان نکنید و هنگام سوار شدن حتماً مهماندار را در جریان قرار دهید.

گواهی پزشکی برای افراد بارداری در پرواز

گواهی پزشک برای برخی شرکت‌های هواپیمایی ۴۸ ساعت و برای برخی دیگر ۷۲ ساعت اعتبار دارد. پس توجه کنید که خیلی زودتر از زمان پرواز گواهی را دریافت نکنید و برای هماهنگی بیشتر قبل از تهیۀ بلیت با من چارتر تماس بگیرید. توجه داشته باشید که مواردی مثل خونریزی و فشار خون کنترل‌نشده، ممکن است باعث شود که پزشک به خانم باردار مجوز پرواز ندهد. در صورت داشتن مجوز پرواز و با دانستن اطلاعاتی در مورد یک پرواز امن می‌توانید سفری راحت در پیش داشته باشید.

منبع : مادرشو

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

تجربه سفر اولین با هواپیما

تجربه اولین سفر با هواپیما

تجربه سفر با انواع هواپیما می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان باشد اگر نکات سفر با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل