بردن مواد غذایی در هواپیما

بردن مواد غذایی در هواپیما

امروزه اغلب گردشگران می‌دانند که لازم است لوازمی را که در سفر با خود حمل می‌کنند را ساده‌تر کنند تا از بازرسی امنیتی TSA در فرودگاه‌ها به‌سادگی و به‌سرعت عبور کنند. در کمال تعجب، TSA تقریباً همراه داشتن همه خوراکی‌ها را مجاز می‌داند به شرطی که میزان مایعات آنها بیشتر از 96 گرم نباشد. این یعنی شما می‌توانید حتی پای یا کیک را با خود به داخل هواپیما ببرید، البته لازم است تا بررسی‌های دیگری نیز بر روی آنها انجام شود. اقلام مجاز در چمدان داخل کابین عبارتند از: غذای کودک، نان، آب‌نبات، غلات صبحانه، پنیر، شکلات، پودر قهوه، گوشت پخته‌شده، کلوچه، بیسکوئیت، میوه خشک، تخم‌مرغ، گوشت، غذای دریایی و سبزیجات تازه، غذاهای یخ‌زده، عصاره گوشت، آدامس، عسل، آجیل، پیتزا، نمک، انواع ساندویچ و هر گونه اسنک خشک؛ حتی خرچنگ زنده نیز مجاز است، به شرط آنکه در ظرف شفاف مخصوص و بدون نشت بسته‌بندی شود.
این قانون استثناهایی هم دارد، مانند شیر مادر و شیر خشک. همچنین دستورالعمل‌هایی نیز برای مایعات دارد. اگر سؤالی در مورد خوراکی خاصی داشتید حتماً قبل از سفر سری به سایت رسمی TSA بزنید.

غذاهای ممنوعه در هواپیما
همانند اقلام غیر خوراکی، وزن هیچ خوراکی مایع یا کرمی نباید بیشتر از 96 گرم باشد. این قانون به‌عنوان قانون مایعات TSA شناخته می‌شود و تصریح می‌کند که شما تنها می‌توانید خوراکی‌هایی مانند سس، مربا یا ژله کران‌بری، شربت افرا، سس سالاد، کچاپ و دیگر چاشنی‌ها، مایعات و سس‌های کرمی و چیزهایی مانند پنیر، سالسا و کره بادام‌زمینی را با وزن مجاز با خود ببرید. متأسفانه اگر خوراکی مایع شما وزنش بیشتر از حد مجاز باشد دور انداخته خواهد شد.
غذاهای کنسروی، کیسه یخ نیمه‌یخ‌زده و نوشیدنی‌های الکلی بیشترین دردسر را در هنگام عبور از بازرسی امنیتی ایجاد می‌کنند، زیرا این موارد شرایط خاصی برای مجاز بودن یا غیر مجاز بودن در چمدان داخل کابین دارند.
برای مثال، نوشیدنی‌های الکلی با میزان خلوص بیشتر از 140(70 درصد الکل در حجم مورد نظر) مانند الکل خالص و نوشیدنی رم(نوشیدنی الکلی که از نیشکر و شیره قند می‌گیرند) با خلوص 151 جزو نوشیدنی‌های الکلی غیرمجازند؛ هرچند شما می‌توانید بطری‌های کوچک نوشیدنی الکلی(مانند چیزی که در حین پرواز می‌خرید) را همراه داشته باشید، به شرط آنکه خلوص آن بیشتر از 140 نباشد. به‌خاطر داشته باشید که برخی از ایرلاین‌ها خوردن نوشیدنی‌ای که با خود به داخل هواپیما برده‌اید را نمی‌دهند.
از طرف دیگر، کیسه‌های یخ کاملاً یخ‌زده مجاز هستند و اگر حین بازرسی کمی آب شده باشند دور انداخته خواهند شد. همچنین غذاهای کنسروی همراه با مایع برای بازرسان امنیتی TSA مورد مشکوک محسوب می‌شوند و ممکن است که آن را دور بیندازند.

حمل مواد غذایی خشک در بسته بندی های مشخص و شفاف

اگر قصد دارید هر نوع ماده خشکی نظیر نان، بیسکوئیت، شکلات، پنیر، میوه خشک شده، آجیل و مواردی از این دست را با خود به هواپیما ببرید باید حتماً آنها را در بسته بندی های مشخصی قرار دهید و یا از ظروف شفاف برای حمل آنها استفاده نمایید. این کار به این دلیل است که مامور امنیتی بتواند با سرعت بیشتری چمدان شما را بازرسی نماید و مجوز ورود شما به هواپیما را صادر کند.

مواد خوراکی یخ زده

اگر مواد خوراکی را به صورت فریز شده با خود حمل می‌کنید، تنها مجاز هستید کیسه هایی که کااملاً یخ زده هستند را با خود به داخل هواپیما ببرید. از این رو به هیچ عنوان این اجازه را نخواهید داشت که کیسه هایی که حتی کمی آب شده اند را با خود حمل کنید. فراموش نکنید که کیسه های یخی آب شده، معمولاً به هنگام بازرسی چمدان، توسط ماموران دور انداخته می‌شوند و شما حتی حق اعتراض به این رفتار را هم نخواهید داشت.

حمل غذاهای کنسروی

اجازه حمل غذاهای کنسروی به هواپیما معمولاً تنها در حالتی که کنسرو شکل مناسبی داشته به مسافران صادر می‌شود. از این رو اگر کنسرو شما ظاهر مشکوکی داشته و یا بخشی از آن دچار نشتی شده باشد معمولاً مجاز به حمل آن به هواپیما نیستید و باید آن را دور بیاندازید. این در حالی است که اگر شما یک بلیط اتوبوس را برای مقصد خود خریداری کرده باشد قطعاً چندان با این موضوع درگیر نخواهید شد.

مواد خوراکی با حجم بسیار بالا

اگر وزن ماده خوراکی شما به نوعی غیر معمول باشد، کالای شما جنبه تجاری پیدا خواهد کرد و شما مجاز به حمل آن با چمدان خود نیستید. به طور مثال شما به ازای هر گذرنامه، تنها مجاز به حمل 100 گرم زعفران در چمدان خود هستید. از این رو اگر بخواهید بیش از این مقدار زعفران را با خود حمل کنید باید مجوز لازم را از گمرک دریافت نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

اطلاعات بار ایران ایر

اطلاعات بار ایران ایر

در این مطلب می خواهیم شما را با اطلاعات مختلفی درباره باربری هواپیمایی ایران ایر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل