بردن مواد ضدعفونی و الکل داخل پرواز

بردن مواد ضدعفونی و الکل داخل پرواز

مواد ضدعفونی کننده و الکل یکی از چیزهایی است به خصوص در دوران کرونا بسیار برای مسافران ضروری می باشد. در همین راستا قوانین و مقررات مربوط به این مایعات و دیگر مایعات ضدعفونی را برای شما معرفی کرده ایم. امیدواریم با خواندن این مقاله مجله من چارتر اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد.

قبل از بستن باری که به داخل هواپیما می‌برید از مجاز بودن آن اطمینان حاصل کنید. وقتی در تعطیلات بعدی یا سفر کاری‌ای که پیش رو دارید از بخش امنیت فرودگاه عبور می‌کنید، ممکن است با تابلویی مواجه بشوید که روی آن نوشته شده 3-1-1 که در واقع قانونی است که توسط اداره امنیت حمل و نقل ابلاغ شده و میزان مایعات مجازی که مسافران در کیف دستی‌شان می‌توانند به داخل هواپیما ببرند را نشان می‌دهد؛ اما ممکن است دقیقاً متوجه منظور این قانون نشوید. قانون 3-1-1 اشاره به سه مؤلفه اصلی در حمل مایعات به داخل هواپیما دارد که این مؤلفه‌ها عبارت‌اند از: هر مایع باید در یک ظرف 3.4 اونسی معادل 100  میلی لیتر یا کمتر باشد. (3) تمام آنها را باید در یک کیف پلاستیکی شفاف یک لیتری قرار دهید (1) و هر مسافر تنها مجاز به حمل یک کیف حاوی مایعات است(1)

قوانین مربوط به اسپری‌های ضدعفونی کننده توسط TSA

  • تنها نوع اسپری متراکم شده (آئروسل aerosol) که می‌توانید در چمدان‌های دستی خود حمل کنید از نوع دارویی مثل اسپری‌های تنفسی هستند و مجاز نیستید انواعی که روی بدن پاشیده می‌شوند را در کیف دستی خود داشته باشید.
  • بطری‌هایی که اسپری پمپی دارند جزو آئروسل نیستند. آنها را می‌توانید با شرایط ویژه‌ای داخل کابین هواپیما ببرید.
  • اگر مایعی در کیف دستی شما قرار دارد باید در بطری کوچک و اندازه 100 میلی لیتر است. که آن هم حتما باید در کیسه‌های مخصوص مایعات قرار گیرد.
  • مایعات قابل اشتعال را نمی‌توانید در هر شکل و حالتی وارد هواپیما کنید.
  • این قوانین در مورد اسپری‌های ضدعفونی کننده هم مطرح هستند و اگر این شرایط رعایت شود امکان بردن این اسپری‌ها به هواپیما ممکن است. البته بعد از شیوع کرونا TSA امکان بردن مواد ضدعفونی کننده تا 350 میلی لیتر را تا اطلاع ثانوی برای مسافران فراهم کرده است. (2) هر چند که شاید این قانون در همه ایرلاین‌ها و کشورها مورد تایید نباشد.

چه قوانین برای بردن اسپری ضدعفونی کننده پمپی به کابین هواپیما وجود دارد؟

  1. مایع ضدعفونی که استفاده می‌کنید قابل اشتعال نباشد.
  2. این مایع ضدعفونی کننده به پارچه صندلی‌ها آسیب نرساند. به عنوان مثال از انواع سفید کننده نباشد.

اما چه مایع ضدعفونی کننده‌ای می‌تواند این خصوصیات را داشته باشد.؟

ضدعفونی کننده‌های نانو سیلور بهترین انتخاب است. این ضد عفونی کننده‌های دسته‌ای جدید از مواد ضدعفونی کننده بدون الکل هستند که کاربرد آنها به سرعت در حال گسترش است. آنها انواع میکروب، ویروس، باکتری، قارچ را از روی سطوح و دست پاک می‌کنند بدون اینکه نیازی به شستشو داشته باشد و اثرات منفی ناشی از استفاده الکل را ندارند. این مواد ضدعفونی کننده حدود 99 درصد از میکروب‌ها و باکتری‌ها و بسیاری از ویروس‌ها را از بین می‌برند.

مواد ضدعفونی کننده نانو سیلور محرک پوست و چشم نیستند و با محیط زیست سازگارند. چون حاوی مواد غلیظ شیمیایی، نیترات‌ها، آنزیم‌ها، فسفات‌ها، اسیدهای چرب، حلال‌های سمی هیدروکربن، سورفاکتانت‌های غیر قابل تجزیه زیست و مواد تخریب کننده ازن نیست. از آنها می‌توان روی دست و بدن، مبلمان، لباس، پارچه، فرش، فیلترهای تهویه هوا، دیوارها و کف استفاده کرد

حمل چه مایعاتی مجاز و چه مایعاتی غیرمجاز است؟

حتماً تعجب می‌کنید اگر بدانید حمل الکل (تا 100 میلی لیتر) مجاز است اما اسنکی مانند دیپ پر خامه با حجم بیشتر از 100 میلی لیتر ممنوع است؛ اما دانستن این قوانین کمک می‌کند که مجبور نشوید در قسمت بازرسی چند بار اسکن و چک بشوید.

مخلوط کن (با پره‌های برداشته شده)، نوشیدنی‌های الکلی کمتر از 100 میلی لیتر که محتوای الکلشان بیش از 70 درصد نباشد، غذای کودک، برخی غذاهای کنسرو شده و حتی خرچنگ زنده مجاز محسوب می‌شوند ولی پد گرمایی، هر نوع غذای مایع با حجم بیش از 100 میلی لیتر، بستنی یا هیچ گونه سلاح گرمی نباید همراه داشته باشید.

برای اطلاع از لیست کامل اقلام مجاز و ممنوع در قسمت بازرسی امنیتی فرودگاه‌ها، وب سایت TSA را حتماً قبل از پروازتان چک کنید. حتی می‌توانید از کالای مورد نظرتان عکس بگیرید و در صفحه فیس بوک TSA از آنها سؤال کنید که آیا حمل آن مجاز است یا نه.

نمی‌دانید در سفر هوایی‌تان چه چیزهایی با خود ببرید؟ شاید خواندن مطلب «در سفرهای هوایی چه چیزهایی همراه خودمان ببریم؟» به شما کمک کند.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

اطلاعات بار ایران ایر

اطلاعات بار ایران ایر

در این مطلب می خواهیم شما را با اطلاعات مختلفی درباره باربری هواپیمایی ایران ایر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل