لیست داروهای ممنوعه در فرودگاه

لیست داروهای ممنوعه در فرودگاه

لیست داروهای ممنوعه در فرودگاه برا مسافران من چارتر بعد از خرید بلیط هواپیما اهمیت زیادی دارد، برخی داروها به شدت ممنوع بوده به طوری که شاید با جرایم سنگینی روبرو شوید و حتی در مواردی نظیر دارو و موادهای مخدر و محرک شما با محکومیت های قضایی روبرو خواهید شد، خیلی دقت کنید در همه پروازهای داخلی و خارجی حمل داروهای زیر ممنوع می باشند ( مگر از بخش پزشکی فرودگاه ها مجوزات لازم را کتبا داشته باشید ) ، لیست داروهای ممنوعه در فرودگاه به شرح زیر هستند :

 • انواع استامینفن کدئین ها
 • کلرودیازپوکساید
 • دیفن اکسیلات
 • کلونازپام
 • کلداکس
 • قرص های خواب آور
 • داروهای اختلال نقض توجه
 • بیش فعالی
 • داروی آرام بخش
 •  شربت و آمپول های مخدر
 • اسپری بینی
 • مسکن های قوی

نکات مهم حمل دارو در هواپینما

گر شما قصد مسافرت به کشوری را دارید و بیمار هستید و مرتب باید از داروی خاصی برای حفظ سلامتی خود استفاده کنید، بهترین راه این است که دو ماه قبل از سفر خود به پزشکتان مراجعه کنید و موضوع سفر را به دکتر خود اطلاع بدهید تا پزشک  با مشخص کردن راه چاره و  با برنامه ریزی صحیح، سبب شود تا مشکلی برای سفرتان پیش نیاید.

اگر شما اجازه داشتید داروهای ممنوعه در سفرهای هوایی را در پرواز به همراه داشته باشید، و دارویی به وسیله سرنگ و سوزن همراهتان داشتید، حتما در جعبه اصلی خودش قرار دهید و داروهای دیگر را هم سعی کنید، در جعبه خودشان بگذارید و این گونه نباشد که یک دارو را داخل جعبه یک داروی دیگر قرار دهید. این کار باعث ایجاد سوال و ابهام در ذهن ماموران فرودگاه می‌شود و ممکن است دچار دردسر برایتان شود پس این نکته را هم حتما به خاطر بسپارید.

قبل از سفر، اول قوانین همراه داشتن داروهای ممنوعه در هواییما، در کشورها و ایرلاین های مختلف را مطالعه و بررسی کنید، سپس طبق مطالعات خودتان داروهایتان را در کیف دستی خود قرار دهید، بهتر است بر روی نسخه داروهایتان، نام و نشان شما نیز توسط پزشک نوشته شده باشد تا ماموران فرودگاه هیچ نوع سوال و ابهامی برایشان به وجود نیاید.

سعی کنید داروهای ممنوعه در هواپیما را دو قسمت کنید، مقداری از آنها را در کیف دستی و مقداری را در چمدان خود قرار دهید تا اگر هر کدام از کیف هایتان گم یا ناپدید شد، داروهایتان در کیف دیگرتان نیز موجود باشد.

حتما تاریخ انقضای دارو را نگاه کنید، تا مطمئن شوید در طول سفر انقضای دارو تمام نمی‌شود و همچنین شرایط نگهداری داروهای ممنوعه در هواپیما را بدانید تا موارد لازم را برای نگهداری از دارو به همراه خود داشته باشید.

بهتر است از پزشک خود بخواهید نسخه داروهایتان را در یک برگه با تمام جزئیات دارو و نوع بیماریتان به طور کامل توضیح دهد تا در طول سفر مشکلی به وجود نیاید.

دریافت مجوز حمل دارو در پرواز

اگر شما نیاز خیلی شدید برای حمل داروهای ممنوعه در سفرهای هوایی را دارید، دو راه وجود دارد:

1 – نسخه پزشک را به زبان انگلیسی یا زبان مخصوص کشوری که می خواهید به آنجا بروید را ترجمه کنید و با تایید وزارت بهداشت و قوه قضائیه، داروهایتان را با خود داشته باشید. اما شاید با خودتان بگویید این راه خیلی طولانی و مشکل است برای همین روش دوم آسان تر است.

2 – روش دوم این است که شما نسخه پزشک و خلاصه‌ای از پرونده پزشکی خود را با خودتان به کشور مقصد برده و در آنجا، با مراجعه به داروخانه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، داروهایتان را تهیه کنید.

توجه داشته باشید داروهای ممنوعه در هواپیما فقط شامل قرص ها نمی‌شوند بلکه شامل : شربت، آمپول و اسپری بینی نیز هستند که میزان ممنوعیت این داروها در هر کشوری طبق قوانین آن کشور تفاوت دارد.

خاطر نشان می‌شویم، بیشتر داروهای ممنوعه برای هر کشور شامل: قرص، شربت و آمپول هستند که در آن مواد مخدر، کدئین، مسکن و خواب آور نیز دیده می‌شود.

 

 

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

بسته بندی بار در فرودگاه مهر اباد

بسته بندی بار در فرودگاه مهر اباد

مراحل کنترل بار و تحویل و بازپس گرفتن آن طبق مقررات بین المللی هر مسافر …

4 نظر

 1. سلام متادون در پروازهای داخلی مجاز هست یا نه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل