شرایط تمدید پاسپورت در خارج از کشور

شرایط تمدید پاسپورت در خارج از کشور

شرایط تمدید پاسپورت در خارج از کشور برای ایرانی های مقیم کشورهای خارجی چالش مهمیست، البته جای نگرانی نیست، شما خیلی راحت با مراجعه به سفارت یا کنسولگری ایران می توانید امور تمدید گذرنامه خود را درخارج از کشور انجام دهید، در ادامه شرایط شرایط تمدید پاسپورت در خارج از کشور را برای شما درج کرده ایم، قبل از خرید بلیط هواپیما خارجی مطلب زیر را مطالعه کنید.

تمدید گذرنامه در خارج

در صورتی که فرد در خارج از ایران اقامت داشته باشد و پاسپورت او منقضی شده باشد باید برای تمدید و دریافت پاسپورت جدید خود به نزیک‌ترین سفارت‌خانه یا کنسول‌گری ایران مراجعه کنند.سفارت و نمایندگی‌های سیاسی در خارج از ایران مسئول ارائه پاسپورت به ایرانیان مقیم خارج هستند و در واقع همان کار پلیس+10 را انجام می‌دهند. در این موارد فرد متقاضی باید با در دست داشتن مدارک به سفارت ایران مراجعه کرده و درخواست تمدید پاسپورت را به ثبت برساند. پاسپورت جدید پس از طی مراحل کار، بین یک تا سه هفته بعد صادر خواهد شد. در طول این مدت فرد می‌تواند از مدارک شناسایی موقت استفاده نماید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت در خارج

همان‌طور که در بالا عنوان شد، افرادی که قصد دریافت پاسپورت ایرانی را دارند باید با در دست داشتن مدارک به نزدیک‌ترین نمایندگی ایران در کشور محل اقامت مراجعه نمایند. مدارک موردنیاز برای تمدید و صدور پاسپورت ایرانی عبارتند از:

  • فرم درخواست پاسپورت جدید باید تکمیل و تحویل سفارت‌خانه شود.
  • فرد متقاضی باید اصل گذرنامه فعلی را به سفارت‌خانه ارائه دهد. علاوه بر آن، ارائه یک کپی از صفحات دوم و سوم گذرنامه و صفحه‌ای که آخرین مهر خروج در آن زده شده است، الزامی است.
  • فرد متقاضی باید اصل شناسنامه جمهوری اسلامی ایران به همراه یک کپی از تمامی صفحات شناسنامه را به سفارت‌خانه تحویل دهد. توجه داشته باشید که شناسنامه افراد بالای ۱۵ سال باید عکس‌دار باشد.
  • عکس بیومتریک که در 6 ماه گذشته گرفته شده باشد و برای پاسپورت قبلی استفاده نشده باشد.
  • رسید پرداخت هزینه صدور گذرنامه جدید که به صورت سالانه تغییر می‌کند. این مبلغ هر سال توسط هیئت دولت تصویب شده و به سفارت‌خانه‌ها ابلاغ می‌گردد.

منبع : اداره گذرنامه

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

تجربه سفر اولین با هواپیما

تجربه اولین سفر با هواپیما

تجربه سفر با انواع هواپیما می‌تواند یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان باشد اگر نکات سفر با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل