هزینه اضافه بار در ایرلاین ها چگونه محاسبه می شود؟

هزینه اضافه بار در ایرلاین ها چگونه محاسبه می شود؟

هزینه اضافه بار در ایرلاین ها برای آن دسته از مسافرینی که قصد خرید بلیط هواپیما در من چارتر دارند چلش مهمی محسوب می شود که در این پست سعی داریم آن را بر طرف کنیم، دقت کنید که در حین مراجعه به پای پرواز می توانید پول، چک، مدارک مهم، لب تاپ و واسلی ضروری مجاز را در قالب یک کیف تا 5 کیلوگرم به داخل کابین منتقل کنید و در بالای سرتان قرار دهید.

اضافه بار چگونه محاسبه می شود؟

در خطوط هوایی ایران مثل سایر خطوط هوایی عمدتا مقصد، وزن و تعداد بسته‌های باری در تعیین میزان بار مجاز تاثیر می‌گذارد. گاهی اوقات شکل بسته‌بندی بسته و ابعاد آن ممکن است شما را مشمول هزینه اضافه بار کند.

بخاطر داشته باشید حداكثر وزن مجاز هر بسته نباید بیشتر از ۳۲ كیلوگرم و حداكثر جمع ابعاد آن ۱۵۸ سانتی متر باشد. به طور میانگین نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم برابر با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر است و مبلغ دقیق آن بر حسب قیمت بلیط،‌ طول پرواز و کلاس پرواز شما محاسبه می‌شود.
در صورتی که می‌دانید بار شما بیشتر از وزن مجاز است حتما نیم ساعت زودتر به فرودگاه بروید تا تشریفات مربوط به پرداخت هزینه‌ها باعث از دست دادن یا دیر رسیدن به پرواز نشود.

تفاوت بار دستی با بار اصلی چیست؟

هماطنور که در دو مقاله ی قبلی با عناوین میزان بار مجاز در پرواز داخلی و سایز مجاز چمدان داخل کابین اطلاعات مفیدی برای شما درج کردیم،  بار دستی به باری گفته می شود که هر مسافر می تواند همراه خود به داخل کابین ببرد ( معمولا بین 5 تا 7 کیلوگرم ) و بار اصلی به باری گفته می شود که هر مسافر بنا بر کلاس پروازی اش ( اکونومی 20 کیلوگرم ، بیزنس کلس 30 کیلوگرم و فرست کلس 40 کیلوگرم ) در حین دریافت کارت پرواز به مامور کانتر فرودگاه در قالب چمدان تحویل می دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل