اضافه بار ماهان

اضافه بار ماهان

در خصوص هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی ماهان نیز با شرایط زیر روبرو هستیم. قوانین این شرکت هواپیمایی نیز میزان بار مجاز حداکثری برای پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس را تعریف کرده و هر مسافر مجاز است که حداکثر یک ساک 5 کیلوگرمی را با خود داخل پرواز ببرد. در جدول زیر به تفکیک هزینه اضافه بار را برای شرایط خاص آورده است.

میزان بار مجاز در کلاس معمولی هر مسافر 30 کیلوگرم
میزان بار مجاز در بیزینس کلاس هر مسافر 40 کیلوگرم
هزینه اضافه بار ماهان به ازای هر یک کیلوگرم، معادل 1 درصد از قیمت بلیط

هزینه اضافه بار چقدر است؟

در خطوط هوایی ایران مانند دیگر خطوط هوایی اکثرا مقصد، وزن و تعداد بسته‌های باری در مشخص‌کردن میزان بار مجاز تاثیر می‌گذارد. گاهی‌اوقات شکل بسته‌بندی بسته و ابعاد آن ممکن است شما را مشمول هزینه اضافه بار کند. قبل از خرید بلیط هواپیما ماهان حتما باید اطلاعات درمورد اضافه بار داشته باشید تا هنگام سفر دچار مشکل نشوید.

باید بدانید حداکثر وزن مجاز هر بسته نباید بیشتر از ۳۲ کیلوگرم و حداکثر جمع ابعاد آن ۱۵۸ سانتی‌متر باشد. به‌طور میانگین نرخ اضافه بار برای هر کیلوگرم بار برابر با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر است و مبلغ دقیق آن برحسب قیمت بلیط،‌ طول پرواز و کلاس پرواز شما محاسبه خواهد شد.

میزان بار دستی در ایرلاین‌های ایرانی و خارجی

درحالی‌که ایرلاین‌هایی مثل ماهان و ایران ‌ایر حداکثر بار را برای کلاس اکونومی ۳۰ کیلوگرم همراه پنج کیلوگرم بار دستی داخل کابین و برای بیزنس کلاس ۴۰ کیلوگرم بار و هفت کیلو داخل کابین درنظر گرفته‌اند، ایرلاین اروپایی KLM وزن مجاز را برای کلاس اکونومی یک چمدان ۲۳ کیلویی و دو چمدان ۲۳ کیلویی برای بیزنس اعلام کرده است.

لوفت‌هانزا نیز به مسافران کلاس اکونومی اجازه حمل یک چمدان ۲۳ کیلویی، برای کلاس پرمیوم اکونومی دو چمدان ۲۳ کیلویی، برای کلاس بیزنس دو چمدان ۳۲ کیلویی و در فرست‌کلاس سه چمدان ۳۲کیلویی را می‌دهد.

مسافران قطر‌ایرویز و امارات در کلاس اکونومی مجاز به داشتن بار حداکثر ۳۰ کیلویی و کیف دستی هفت کیلویی، در بیزنس‌کلاس ۴۰ کیلو بار و باردستی ۱۵ کیلویی و در فرست‌کلاس ۵۰ کیلو بار و باردستی معادل دو کیف دستی ۱۵ کیلویی هستند.

میزان بار مجاز هواپیمایی ترکیش در قسمت اکونومی یا کامفورت‌کلاس، ۲۰ کیلو بار و برای مسافران بیزنس ۳۰ کیلوگرم است. در همه کلاس‌های پروازی این ایرلاین مسافران می‌توانند هشت کیلو بار داخل کابین ببرند.

با خرید بلیط هواپیما ماهان باید درمورد نرخ اضافه بار پرواز ماهان اطلاعات کامل داشته باشید و بدانید که آیا می‌توانید این خدمات را داشته باشید یا خیر. با اطلاعاتی که در این مطلب به شما ارائه شده، اکنون بهتر می‌توانید درباره بارتان تصمیم گرفته و سفر خود را راحت‌تر انجام دهید. برای خرید بلیط هواپیما ماهان می‌توانید سری به سایت علی‌بابا بزنید و این بلیط را با قیمتی مناسب تهیه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

شرایط سفر به چین با هواپیمایی ماهان ( آپریل 2022 )

شرایط سفر به چین با هواپیمایی ماهان ( آپریل 2022 )

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل