جدیدترین شرایط سفر به ترکیه برای مسافرن ایرانی

جدیدترین شرایط سفر به ترکیه برای مسافرن ایرانی

آخرین و جدیدترین شرایط سفر به ترکیه برای مسافران ایرانی را در مجله گردشگری من چارتر بررسی می کنیم، از آ«جایی که اکثریت مردم و مسافران واکسن های خود را در هر دو دوز دریافت کرده اند این مطلب کاربردی را تا انتها دنبال کنید، سوالات خود راب رای بنویسید. ( این مطلب دائم بروزرسانی می شود ، تاریخ خبر 25 آذر 1400 ).

آخرین قوانین سفر به ترکیه

طبق آخرین بخشنامه‌های اعلام شده، در صورتی که با واکسن های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی واکسینه شده باشید و 14 روز هم از دوز دومتان گذشته باشد، میتوانید با ارائه کارت واکسیناسیون (طبق شرایط اعلامی) و بدون نیاز به تست PCR وارد ترکیه شوید. امّا در این رابطه به چند نکته مهم باید توجه کنید:

  •  این موضوع فعلا برای مسافرینی صدق میکند که با ایرلاین‌های ترکیه، ماهان و ایران ایر تور سفر میکنند.
  • واکسن برکت برای سفر به ترکیه مورد تایید نیست و مسافرینی که این واکسن رو تزریق کرده‌اند، باید تست منفی PCR را همراه داشته باشند.
  • این بخشنامه برای افرادی هست که هر دو دوز واکسن را تزریق کرده‌اند. افرادی که فقط یک دوز زده‌اند، همچنان باید تست منفی PCR را همراه داشته باشند.
  • لازم به ذکر است که همچنان طبق بخشنامه وزارت بهداشت ایران، همه کسانی که وارد ایران میشوند، باید تست منفی PCR را همراه داشته باشند و این یعنی اینکه برای مسیر بازگشت، تست منفی PCR لازم است.

جدیدترین قانون ترکیه درباره تست PCR و واکسن در تاریخ 7 سپتامبر (16 شهریور) از طرف دولت ترکیه اعلام شد و به این شرح است:

  1. از 7 سپتامبر در سراسر ترکیه برای ورود به ‌سینما، کنسرت، تئاتر و انجام سفرهای بین شهری با وسایل حمل و نقل عمومی (قطار، کشتی، اتوبوس و هواپیما) همراه داشتن کارت واکسن یا تست PCR منفی الزامی است.
  2. در سفرهای بین شهری، افرادی که با ماشین شخصی مسافرت می کنند، از داشتن تست PCR منفی معاف هستند.
  3. در سفرهای بین شهری، تست PCR باید 48 ساعت قبل از سفر انجام گیرد.
  4. افرادی ‌که دوره بیماری خود را هنوز به پایان نرسانده اند، واکسینه نشده‌اند یا تست PCR منفی نداشته باشند، از سوار شدنشان به وسایل حمل و نقل عمومی جلوگیری می‌شود.
  5. برای افراد زیر 12 سال نیازی به ارائه تست PCR منفی نیست.
  6. نکته مهم : همچنان ایرلاینهای ایرانی هنگام چک این در فرودگاه از مسافران بالای 8 سال درخواست تست PCR منفی خواهند داشت اما ایرلاینهای ترکیه ای از مسافران بالای 12 سال درخواست تست PCR منفی خواهند داشت.

منبع : ترکیش ایرلاینز

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی MRtrip2021

همچنین ببینید

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

پذیرش مسافرین توانخواه در ماهان

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل