اطلاعات بار ایران ایر

اطلاعات بار ایران ایر

در این مطلب می خواهیم شما را با اطلاعات مختلفی درباره باربری هواپیمایی ایران ایر آشنا کنیم. شروط و ویژگی های مختلفی می تواند بر قانون اعمال شده تاثیر بگذارد. در مطلب زیر  انواع تبصره ها و شرایط موجود گنجانده شده تا شما بتوانید با همه احتمالات آشنایی پیدا کنید.

بار مجاز همراه در پروازهای بین المللی ایران ایر

 • بار مجاز همراه برای نوزادان با پرداخت ۱۰٪ از کرایه کل، صرف نظر از کلاس، یک تکه ۱۰ کیلوگرم و یک کالسکه تاشو است
 • چمدان مسافران داخل کابین باید به راحتی در قفسه بار بالای سر خود جا شود
 • اندازه بار کابین باید کمتر از ۵۶ سانتی متر طول در ۴۵ سانتی متر عرض به ارتفاع ۲۵ سانتی مترباشد

توجه: پذیرش چمدان در مسیرهای به و از کانادا و امریکا تابع مقررات خاص می باشد

ار مجاز همراه مسافر در مسیرهای بین المللی “هما” در ادامه مسیر از / به آمریکا و کانادا با شرکت های هوایی لوفت هانزا LH ، ترکیش TK و ایرکانادا AC به صورت دو بسته و هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم می باشد.

– بار مجاز مسافران “هما” در ادامه مسیر با شرکت های هواپیمایی اطریش OS ، آلیتالیا AZ ، ویرجین آتلانتیک VS و ک ال ام KL از / به آمریکا و کانادا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم می باشد.

بار مجاز مسافران “هما” در ادامه مسیر با شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز BA از / به کانادا دو بسته هر کدام به وزن ۲۳ کیلوگرم و از / به آمریکا یک بسته به وزن ۲۳ کیلوگرم می باشد.

ایران ایر به عنوان ایرلاینی بین المللی و معتبر قوانین و مقررات خاصی را در مورد بار و جامه دان اعمال می کند. به طور کلی هر مسافر می تواند تا میزان مشخصی بار و چمدان به صورت رایگان با خود حمل کند. میزان بار مجاز هواپیمایی ایران ایر بر اساس نوع بلیط هواپیما، کلاس پروازی و مقصد می تواند متغیر باشد و میزان دقیق آن روی بلیط مسافر نوشته می شود.  وزن بار مجاز به تفکیک کلاس پروازی به شرح زیر است:

 • در تمامی کلاس های اکونومی به جز کلاس نرخی Y، هر مسافر اجازه دارد تا ۲۰ کیلوگرم بار و چمدان با خود همراه داشته باشد. وزن بار مجاز برای مسافران کلاس نرخی Y ایران ایر ۲۵ کیلوگرم خواهد بود.
 • در پروازهای ویژه هما کلاس، وزن بار مجاز برای هر مسافر ۳۰ کیلوگرم است.
 • میزان بار مجاز هواپیمایی ایران ایر برای مسافر نوزاد نیز ۱۰ کیلوگرم در تمام کلاس های نرخی است.
 • مسافران ایران ایر می توانند کالسکه نوزاد را به عنوان بار رایگان با خود حمل کنند. البته کالسکه را نمی توان با خود به داخل کابین برد و صرفا تا در گیت خروج می توانید از آن استفاده کنید. قبل از سوار شدن به هواپیما باید کالسکه را تحویل مسئولین پذیرش بار داده و مجددا در فرودگاه مقصد آن را تحویل بگیرید. کالسکه می بایست کاملا تاشو بوده و روی آن برچسب محدودیت پذیرش الصاق شود.
 • در پروازهای داخلی هما، بار مجاز مسافران بر اساس کلاس پرواز به صورت زیر تعیین شده است:
 • – در كلاس‌های نرخی O، Mو Q برای مسافر بزرگسال و کودک، 20 كیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.
 • – در كلاس نرخی Vبرای مسافر بزرگسال و کودک، 25 كیلوگرم بار همراه مسافر  به صورت رایگان خواهد بود.
 • – در كلاس نرخی Cبرای مسافر بزرگسال و کودک، 30 كیلوگرم بار همراه مسافر به صورت رایگان خواهد بود.
 • – در كلاس نرخی Jبرای مسافر بزرگسال و کودک، 35 كیلوگرم بار همراه مسافر  به صورت رایگان خواهد بود.
 • توجه: برای مسافر نوزاد (INF) با سن کم‌تر از دو سال، در هیچ یک از كلاس‌های نرخی فوق، بار همراه وجود ندارد.
 • برای پروازهای بین‌المللی هما، در پروازهایی که بلیط آن‌ها به صورت ریالی در تهران صادر می‌‌شود، کلاس‌های نرخی L، N، M، Qو V مقدار 30 کیلوگرم، کلاس‌های Y و I مقدار 40 کیلومتر، کلاس‌ نرخی C مقدار 45 کیلوگرم، و کلاس نرخی J مقدار 50 کیلوگرم توشه‌ی مسافران رایگان خواهد بود.
 • مقدار بار مجاز مسافر در نرخ‌های ویژه‌ی فروش به صورت ریالی (شروع مسافرت خارج از ایران و فروش بلیط در ایران)، از تمام شعب داخل به پروازهای بین‌المللی و شعب خاور میانه (شامل شعبه‌های واقع در دوحه، كویت، نجف، بحرین، دبی، دمام، كراچی، بیروت، تاشكند و دمشق) در كلاس اكونومی 30 كیلوگرم و در كلاس تجاری 40 كیلوگرم است.
 • میزان بار مجاز همراه مسافر برای بلیط‌های صادر شده با قیمت ارزی در شعبه‌های اروپایی شامل استانبول، آنكارا، مسكو، آمستردام، میلان، رم، لندن، وین، حوزه‌ی اسكاندیناوی، هامبورگ، فرانكفورت، كلن، پاریس و باكو متفاوت، و به شرح ذیل است:
 • کلاس نرخی Lمقدار 30 کیلوگرم، کلاس نرخی N، M، Q و V مقدار 35 کیلوگرم، کلاس نرخی Y و I مقدار 40 کیلوگرم، کلاس C مقدار 45 کیلوگرم و کلاس J مقدار 50 کیلوگرم.
 • ابعاد ساك دستی همراه مسافر در كابین هواپیما باید طوری باشد كه به راحتی در محفظه‌ی مخصوص بالای سر مسافر قرار بگیرد. در پروازهای داخلی، میزان بار مجاز کابین برای تمام مسافران 5 كیلوگرم است. در پروازهای بین المللی، مسافران می‌توانند در كلاس اكونومی 5 كیلوگرم و در هماكلاس 7 كیلوگرم بار همراه خود به داخل کابین هواپیما ببرند.
 • میزان بار رایگان همراه برای نوزادان زیر دو سال كه قیمت بلیط آن‌ها 10 درصد نرخ بلیط تمام بهاست، در تمام کلاس‌های پروازی، یک بسته‌ی ده کیلوگرمی و یک کالسکه‌ی کاملاً تاشوست.
 • توجه: ده کیلوگرم اضافه بار مجانی برای مسافرانی که بلیت خود را در اروپا خریداری کرده باشند.

  توجه: حداکثر وزن مجاز هر چمدان ۲۳ کیلو می باشد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

بروزرسانی مقررات سفر به آذربایجان با ایران ایر اردیبهشت 2022

بروزرسانی مقررات سفر به آذربایجان با ایران ایر اردیبهشت 2022

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل