ترفند های خرید بلیط ارزان هواپیما

ترفندهای خرید بلیت هواپیما ارزان

شاید برای افرادی که مسافرت های محدودی را با هواپیما انجام می دهند خرید بلیط هواپیما و آگاهی از قیمت های آن اهمیت چندانی نداشته باشد. اما کسانی وجود دارند که به طور دائم با هواپیما به مسافرت می روند؛ به همین جهت هم آگاهی کاملی از شرایط و ترفند های خرید بلیط هواپیمای ارزان  دارند. این مسافران حرفه ای راهکارهای موثری را برای خرید بلیط ارزان هواپیما به کار می بندند تا هزینه های سفرشان به طرز چشمگیری کاهش یابد. در این مقاله من چارتر چند ترفند مهم را برایتان توضیح می دهیم تا در سفرهای بعدیتان آنها را بکار ببرید:

سفر های اجتناب ناپذیر

همه ما دوست داریم که در ایام تعطیلات به مسافرت برویم و از روزهای تعطیل به نحو احسن استفاده نماییم. اما اگر می خواهید از تعطیلات لذت ببرید و در عین حال هزینه خرید بلیط هواپیما هم برای شما کاهش یابد بهتر است تاریخ رفت و برگشت سفر خود در تعطیلات را یک روز جا به جا کنید. مثلا در ایام نوروز تاریخ برگشت شما از سفر، 14 یا 15 فروردین باشد. به این ترتیب توانسته اید در هزینه های سفرتان صرفه جویی فوق العاده ای بکنید.

بلیط های چارتر

مطمئنا بیشتر سفرکنندگان با هواپیما می دانند که بلیت چارتر یکی از ترفندهای خرید بلیت ارزان قیمت است. در هر زمانی که می خواهید به سفر بروید حتما، هم قیمت بلیط های چارتری و هم قیمت بلیط های سیستمی را به طور هم زمان چک کنید! زیرا این یک باور غلط است که همیشه بلیط های چارتر از بلیط های سیستمی ارزان تر است. گاهی اوقات ممکن است در شرایطی که تقاضا زیاد است قیمت بلیط های چارتر به سرعت بالا برود و از بلیط سیستمی هم گران تر شود. پس بهتر است حواستان به تمامی پروازها باشد.

از جستجوی پروازهای رفت ایرلاین های متفاوت غافل نشوید

همان طور که می دانید در بسیاری از خطوط هوایی مختلف هزینه پرواز رفت و برگشت ارزان تر از پرواز یک طرفه است. اما برای آن که اطمینان شما بیشتر شود، بهتر است پروازهای رفت و پروازهای برگشت را به طور جداگانه جستجو نمایید تا با آگاهی کامل اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. به این ترتیب می توانید هر کدام از موارد را که قیمت پایین تری داشت برای خرید انتخاب نمایید.

روز سفر

اگر با روزهای رفتن به سفر مشکل نداشته باشید و کمی برای خرید بلیط هواپیما انعطاف به خرج دهید، می توانید بلیط ارزان تری را برای خود خریداری نمایید. چرا که این دو عامل از مهم ترین نکاتی است که برای خرید یا رزرو بلیط هواپیما باید مد نظر داشته باشبد. سعی کنید بلیط های هواپیمای خود را قبل آن که مرخصی بگیرید رزرو نمایید. به این ترتیب قبل از رفتن به سفر می توانید پول های بیشتری را برای خود پس انداز نمایید.

 

جستجوی بلیط انفرادی

ممکن است گاهی اوقات برای سفر کردن، مسافرت دست جمعی را بر مسافرت انفرادی ترجیح دهید. اگر می خواهید به صورت گروهی و با هواپیما سفر کنید بهتر است هم قیمت بلیط هواپیما را به صورت گروهی و هم به صورت تک تک جستجو کنید. به این ترتیب شاید برای قیمت پایین تر بلیط هواپیما مجبور باشید با خطوط هواپیمایی مختلفی سفر خود را آغاز نمایید و در مقصد به هم بپیوندید.

روزهای میانی هفته برای جستجوی پرواز

معمولا در روزهای پایانی هفته قیمت بلیط هواپیما افزایش می یابد. پس سعی کنید مسافرت خود را به وسط هفته موکول کنید و از روزهای پیک پرواز و مسافرت فاصله بگیرید. در روزهای میانی قیمت ها افت کرده و ارزان ترین بلیت های هواپیما را می توانید پیدا کنید.

پروازهای توقف دار

نیازی به گفتن ندارد که پروازهای توقف دار از پروازهای بدون توقف ارزان تر هستند. اگر تمایل به خرید بلیط ارزان هواپیما دارید حتما حواستان به پروازهای توقف دار باشد. حتی بهتر است پروازهایی را انتخاب نمایید که توقفی طولانی دارند! چرا که در این صورت می توانید گشت و گذاری هم در شهر داشته باشید که خود مانند دو مسافرت محسوب می شود.

به دنبال اسامی بزرگ نباشید

در بعضی مواقع ممکن است ایرلاین هایی را که اسمشان را هم نشنیده اید، پرواز مورد نظر شما را با قیمت پایین تری نسبت به ایرلاین های بزرگ ارائه دهند. پس حواستان به نام هواپیمایی ها و قیمت ارائه شده توسط آن ها باشد.

تورها

اگر در مسافرت خود علاوه بر رزرو و خرید بلیط هواپیما به رزرو هتل هم نیاز دارید، بهتر است به پکیج تورها یا وب سایت هایی که امکان رزرو هتل را برای شما فراهم آورده است مراجعه نمایید. سایت های مختلفی وجود دارند که امکان رزرو هتل و یا خرید تور را در دستور کاری خود قرار داده اند. به این ترتیب می توانید سفری راحت و بدون دغدغه را برای خود مهیا سازید. تورها یکی دیگر از ترفندهایی است که می تواند برای خرید بلیت ارزان شما را یاری کند.

کنترل ظرفیت

معمولا ایرلاین های مختلف، موجودی صندلی های خود را از راه های مختلفی بررسی و مدیریت می نمایند و آمار حاصل از این بررسی را با میزان تقاضا برای خرید و همچنین روند آن بررسی می نمایند. همان طور که آگاهی دارید برای به فروش رفتن صندلی های یک هواپیما تکنیک و روش های مختلفی وجود دارد. پس اگر شما بتوانید کمی تاریخ و زمان رفتن به سفر خود را جا به جا نمایید، از قیمت مناسب و حتی تخفیفات قابل توجهی بهره مند خواهید شد.

مقصد

می توانید تجربه سفر کردن از فرودگاه های کوچک را هم امتحان نمایید. زیرا فرودگاه های بین المللی و بزرگ هزینه حق بیمه را هم به بهای بلیط شما اضافه می کنند. به این ترتیب اگر شما فرودگاه ها و شهرهای کوچک دیگری را برای مسافرت انتخاب نمایید، می توانید هزینه های سفر خود را تا حد قابل توجهی کاهش دهید و حتی پول های خود را پس انداز نمایید!

تغییر فرودگاه

نسبت به فرودگاه مقصد خود تعصب نشان ندهید! گاهی اوقات این امکان برای شما فراهم می شود که فرودگاه خود را از شهر مقصد به یک شهر دیگر تغییر دهید. به این ترتیب با پرداخت اندکی هزینه برای اتوبوس یا تاکسی، هزینه های سفرتان تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

عضویت در خبرنامه

یکی دیگر از روش های خرید بلیت هواپیمای ارزان عضویت در خبرنامه هاست؛ همیشه سعی کنید در خبرنامه آژانس های مختلف هواپیمایی عضو شوید تا بلافاصله از تخفیفات و پیشنهاد های شگفت انگیز با خبر شوید؛ به این ترتیب می توانید در زمان مناسب و با هزینه کم بلیط خود را خریداری نمایید.

عضویت در شبکه های اجتماعی

در دنیای پیشرفته امروز که با تکنولوژی و فناوری همراه است، بسیاری از سامانه های فروش بلیط هواپیما، تخفیفات خود را از طریق شبکه های اجتماعی اعلام می نمایند. پس بهتر است مطالب شبکه های اجتماعی آژانس های مختلف را دنبال نمایید تا از تازه ترین و جدیدترین خبرها مطلع شوید.

در پایان باید بگوییم که با دانستن نکات بالا و به کار گیری هر یک از این راهکارها در زمان مناسب خود، می توانید یک سفر ارزان قیمت را به هر شهر یا کشوری که دوست دارید، تجربه نمایید. به این ترتیب هم توانسته اید در کنار خانواده به یک سفر لذت بخش بروید و هم آن که یک بلیط ارزان قیمت با کیفیت نصیب شما شده است. شما می توانید ترفندهای خرید بلیط ارزان هواپیما را در اختیار دوستان و آشنایان خود قرار دهید تا آن ها لذت این کار تجربه نمایند.

سفر در ایام شلوغی سفر و کم سفر را تجربه کنید

در روزهای فصل بهار و پاییز که مابین، های سیزن و لو سیزن هستند، برای سفر خود برنامه ریزی نمایید. در این روزها معمولا قیمت بلیط هواپیما و قیمت تورها بسیار مناسب است و خبری از شلوغی و ازدحام مسافران نیست. به این ترتیب می توانید با خیالی راحت و آسوده و به دور از هرگونه هیاهو و شلوغی به یک مسافرت خوب با هزینه های معقول منطقی بروید و سفری خاطره انگیز را تجربه نمایید.

عضو باشگاه مشتریان شوید

هنگامی که بلیط هواپیما را به صورت آنلاین خریداری می نمایید، حتما عضو باشگاه مشتریان شوید. زیرا با عضویت در باشگاه مشتریان از امتیازات ویژه و تخفیف در خریدهای بعدی برای بلیط هواپیما بهره مند خواهید شد. روشی خوب و راحت برای برخورداری از بلیط ارزان هواپیما!

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

اطلاعات بار ایران ایر

اطلاعات بار ایران ایر

در این مطلب می خواهیم شما را با اطلاعات مختلفی درباره باربری هواپیمایی ایران ایر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل