خرید بلیط هواپیما برای کودک

خرید بلیط هواپیما برای کودک

بلیط های چارتری دارای دو نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال) که احتیاج به صندلی ندارد متفاوت است و بالاتر از 2 سال بزرگسال محسوب می شود. بلیط های سیستمی دارای 3 نرخ است. قیمت بلیط برای نوزاد (زیر 2 سال)، کودک (2 تا 12 سال) و بزرگسال (بالای 12 سال) متفاوت است. قابل ذکر است که برای نوزاد صندلی جداگانه اختصاص نمی یابد. هنگام خرید بلیط می توانید نوع چارتر یا سیستمی بودن آن را مشاهده نمایید و بلیط مورد نظر را انتخاب و خریداری نمایید.

در قوانین هواپیمایی کشوری، فرد نوزاد به کمتر از دو سال و فرد کودک به دو تا دوازده سال تمام و فرد بزرگسال به بیش از دوازده سال اطلاق می شود. همانطور که قبلا ذکر شد در پروازهای چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است اما در پروازهای با نرخ مصوب (سیستمی)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است و همچنین در این نوع پروازها، بلیط کودک را به هیچ وجه نمی توان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خریداری نمود.

 

  1. آن دسته از مسافرانی که سن آنها کمتر از ۲ سال است، تحت عنوان طفل شناسایی شده و بدون نیاز به رزرو جا حداکثر ۱۰% از بهای مسیر مسافرت را پرداخت می نمایند. همچنین ۱۰ کیلوگرم بار برای آنها به صورت مجانی در پروازهای بین المللی حمل می شود.
  2. مسافران بالاتر از ۲ سال و کمتر از ۱۲ سال تمام، تحت عنوان کودک با حق رزرو جا حداکثر ۵۰% بهای بلیت در مسیر داخلی را پرداخت می نمایند و مانند یک مسافر بزرگسال مجاز به حمل ۲۰ کیلوگرم بار مجانی خواهند بود.
  3. اطفال با همراه: در این شرایط کودک توسط مسافر بزرگسال همراهی خواهد شد. در صورتی که یک مسافر بزرگسال قصد همراهی دو مسافر نوزاد را داشته باشد بر اساس ضوابط یکی از دو نوزاد، با حق رزرو جا، کودک تلقی شده و باید ۵۰% بهای کامل بلیت مسافرت را پرداخت کند.
  4. کودک بدون همراه: مسافران بین ۵ تا ۱۲ سال سن، می توانند در مسیرهای پروازی بدون حضور همراه در سفر، مسافرت نمایند. در این شرایط والدین یا هر فرد دیگری که قبلاً به دفتر هواپیمایی معرفی شده است در فرودگاه مبداً تا آغاز پرواز همراه مسافر خواهد بود و در فرودگاه مقصد، فرد همراه مسافر نیز که قبلاً معرفی شده است، طفل را تحویل خواهد گرفت. کلیه اطلاعات لازم باید در هنگام رزرو جا وارد فرم مخصوص (فرم کودک بدون همراه) شود و به کارمند ترافیک فرودگاه نهایتاً به سرمهماندار تحویل گردد.

 

کودکان جز گروه سنی با شرایط حساس محسوب می‌شوند. ایرلاین‌ها با در نظر گرفتن این مسئله تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا پرواز را برای این عزیزان لذت‌بخش‌تر کنند. از قیمت بلیط هواپیما گرفته تا امکانات و خدمات ارائه شده در طول پرواز، همه چیز برای این عزیزان در بهترین حالت ممکن قرار دارد. بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی هزینه بلیط برای گروه‌های سنی زیر ۱۲ سال را کمتر از بزرگسالان محاسبه می‌کنند. برخی با توجه به سن کودک بسته‌های ویژه‌ای شامل دفتر نقاشی، کتاب رنگ‌آمیزی، مداد رنگی و اسباب‌بازی‌های مختلف را برای سرگرمی و یادگاری به کودکان هدیه می‌دهند. در بسیاری از موارد نیز ایرلاین‌ها برای آسایش کودکان با مسافران همکاری کرده و صندلی‌های مناسب را در برای آن‌ها رزرو می‌کنند.

نوزادان ۰ تا ۲ سال در هواپیما صندلی ندارند و بایستی روی پای والدین خود بنشینند. نرخ بلیط هواپیما برای این عزیزان در پروازهای چارتری به طور معمول ۱۰ تا ۱۵ درصد نرخ بزرگسالان محاسبه می‌شود. البته در صورت نیاز، مسافران می‌توانند با پرداخت مبلغ بیشتر برای نوزادان خود صندلی جداگانه رزرو کنند. برخی از ایرلاین‌ها نیز مبلغی کمتر از معادل بلیط دریافت کرده و سبد نگه‌دارنده کودک را در اختیار والدین قرار می‌دهند. این سبدها بسیار ایمن بوده و به سقف یا دیواره هواپیما متصل می‌شود.

نکته مهم: نرخ بلیط هواپیما برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال در پرواز چارتر با بزرگسالان یکسان است.

بلیط هواپیما برای نوزادان در پروازهای سیستم همانند چارتر ۱۰ تا ۱۵ درصد بزرگسالان محاسبه می‌شود و شرایط صندلی یا سبد نگه‌دارنده کودک نیز مانند چارتر است؛ اما خرید بلیط هواپیما برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال در پروازهای سیستم متفاوت است.

محاسبه نرخ بلیط کودکان ۲ تا ۱۲ سال در ایرلاین‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد؛ اما در حالت کلی بر طبق قوانین هواپیمایی کودک بایستی حتماً صندلی داشته باشد و قیمت بلیط برای این عزیزان در پروازهای داخلی نصف و در پروازهای خارجی حدوداً ۸۰ درصد بزرگسالان محاسبه می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

درباره‌ی behnam kheirieh

همچنین ببینید

هزینه اضافه بار هواپیمایی اسمان

هزینه اضافه بار هواپیمایی اسمان

میزان بار در هواپیمایی آسمان شرکت هواپیمایی آسمان در سال 1359 فعالیت خود را آغاز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کانتر فروش

از 9 صبح الی 1 بامداد در خدمتیم ، حتی در روزهای تعطیل